Spoluvytváříme hodnotu pro majitele nemovitostí, investory a uživatele.

Co je nového v JLL

Široký výběr industriálních nemovitostí stačí jedno kliknutí!

VÍCE NEŽ 10 LET ZKUŠENOSTÍ

Dobrý den, JLL

Jones Lang LaSalle oznámila změnu jména na „JLL“ a představila nové zmodernizované logo.

MALOOBCHOD

Praha je pro mezinárodní maloobchodní značky devátým nejatraktivnějším trhem v Evropě

Praha dosahuje jednu z nejvyšších hodnot HDP na jednoho obyvatele v rámci celé Evropy. Zároveň se jedná o zachovalé historické město s unikátními památkami, díky nimž je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Není proto žádným překvapením, že Praha se umístila jako deváté nejatraktivnější město pro mezinárodní maloobchodní značky v Evropě. V žebříčku tak předstihla i taková města jako Vídeň, Berlín, Hamburg či Amsterdam.

OCENĚNÍ

Jones Lang LaSalle získala na CEEQA titul Společnost desetiletí 2003 – 2013

Společnost Jones Lang LaSalle získala ocenění Company of the Decade 2003 – 2013 (Společnost desetiletí 2003 – 2013) v prestižním 10. ročníku CEE Real Estate Quality Awards. Další ceny si odnesla oddělení realitních investic a kancelářských nemovitostí.

LOGISTIKA

Nové pronájmy v Business Park Rudná

Tým industriálních nemovitostí Jones Lang LaSalle nedávno uzavřel dvě významné nájemní smlouvy v logistickém parku Business Park Rudná: Společnost Vafo Praha, český výrobce krmiv pro zvířata, si pronajala 8 000 m2 skladových ploch v hale 6. Tato plocha se však brzy rozroste až na 12 000 m2. Společnost poskytující logistické služby, Transped – SOC, která patří do rakouské skupiny Rail Cargo Austria, rozšířila svůj pronájem industriálních prostor v hale 8.

OCENĚNÍ

Jones Lang LaSalle již po šesté mezi “World’s Most Ethical Companies”

Už šestý rok za sebou byla společnost Jones Lang LaSalle jmenována jednou z “nejetičtějších společností na světě” (World’s Most Ethical Companies). Mezi další úspěchy Jones Lang LaSalle patří jmenování jednou z “nejdůvěryhodnějších společností Ameriky” (America’s Most Trustworthy Companies) časopisem Forbes a jednou ze “100 nejlepších firem” (100 Best Corporate Citizens) časopisem Corporate Responsibility Magazine.

PROPERTY MANAGEMENT

Technologie M2M dělají chytré budovy ještě „chytřejšími“

Chytré budovy se díky zavedení technologií M2M (machine-to-machine) stávají ještě „chytřejšími“. Podle poslední zprávy Jones Lang LaSalle s názvem Global Sustainability Perspective šest technologických novinek, které tyto budovy využívají, znamenají vstup do nové éry výstavby energeticky úsporných budov a redukce uhlíkové stopy. Zároveň majitelům budov přinášejí návrat vložených investic během jednoho až dvou let.

INVESTICE

Objem investic do komerčních nemovitostí v regionu střední a východní Evropy meziročně vzrostl o 38 %

Podle analýzy Jones Lang LaSalle bylo v prvním pololetí roku 2013 v regionu zaznamenáno více než 50 investičních transakcí v celkové hodnotě asi 1,74 miliard eur. To ve srovnání s první polovinou roku 2012 představuje meziroční nárůst 38 %. Česká republika je druhým největším trhem regionu s podílem přibližně 23 % následovaná Maďarskem (10 %), Slovenskem (8 %) a Rumunskem (4 %). Polsko zůstává vedoucím trhem regionu střední a východní Evropy s 56% podílem.

INVESTICE

Objem investic v ČR za magickou hranicí 1 miliardy euro

Za měsíc září uzavřelo investiční oddělení Jones Lang LaSalle pro své klienty hned tři významné obchody. Tyto obchody posunuly objem proinvestovaných prostředků za rok 2013 za magickou hranici jedné miliardy euro (za stejné období loňského roku činil objem investic v ČR 0,417 miliard eur).

MALOOBCHOD

V Pařížské letos přibylo několik značkových obchodů s luxusní módou

Ačkoli Česká republika zůstává druhým nejvyhledávanějším trhem ve Střední Evropě hned po Polsku, maloobchodní poptávka je od začátku roku nestálá. Zlatý kříž spolu s Pařížskou ulicí jsou i nadále mezi maloobchodníky nejoblíbenější. Populární značky se aktivně snaží zajistit si obchodní prostory v ulici Na Příkopě a v dolní částí Václavského náměstí, zatímco prodejci luxusního zboží zůstávají věrni Pařížské ulici.

OCENĚNÍ

2013 Euromoney Real Estate Awards

Společnost Jones Lang LaSalle byla vyhlášena celkovým vítězem a zároveň nejlepší poradenskou firmou v oblasti zprostředkování nájmu v regionu střední a východní Evropy. Devátý ročník soutěže vyhlašované na základě výsledků veřejného průzkumu opět organizoval odborný mezinárodní časopis zaměřený na finančnictví Euromoney. Ve srovnání s výsledky z roku 2012 společnost Jones Lang LaSalle posílila svou pozici na regionálním trhu.

LOGISTIKA

Business Park Rudná si udržuje staré a přitahuje nové nájemníky

Novozélandská společnost WYMA Europe, která se zabývá dovozem, sestavováním, prodejem a servisem strojů na čištění zeleniny, si pronajala přes 1 800 m2 výrobních, skladových a kancelářských ploch v Business Parku Rudná. Firma se sem kompletně přesouvá ze Slaného, kde její české zastoupení dosud sídlilo. Toyota Material Handling CZ zajišťující prodej a servis manipulační techniky znovu prodloužila svůj pronájem 4 500 m2 skladových a kancelářských ploch.

OCENĚNÍ

Již počtvrté v řadě získala společnost Jones Lang LaSalle ocenění „CEE Retail Agency of the Year”

Jones Lang LaSalle získala ocenění pro nejlepší tým maloobchodních nemovitostí roku 2013 v regionu střední a východní Evropy (CEE Retail Agency of the Year 2013). Tato cena se udílela na slavnostním gala večeru EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards, který se konal 13. února ve Varšavě. Porotu tvořilo 40 nezávislých odborníků z řad developerů, bank, vlastníků nemovitostí a nájemců maloobchodních prostor, kteří jsou aktivní v oboru maloobchodu v celém regionu střední a východní Evropy.

Reality v mobilu

Nová iPhone® aplikace od Jones Lang LaSall umožňuje přístup ke globálním průzkumům z oblasti realitního trhu, informacím o trendech udržitelnosti nebo řadě sociálních médií.

TRANSPARENCY INDEX

Transparentnost realitních trhů se v globálním měřítku zvyšuje, skórovala střední Evropa

Klíčové země střední Evropy se svou transparentností přibližují západoevropskému standardu (Velké Británii, Francii a Německu).

PRŮZKUM TRHU

Růst nových distribučních kanálů způsobí masivní poptávku po skladových prostorech

Z nového výzkumu společnosti Jones Lang LaSalle vyplývá, že Evropští maloobchodníci budou během následujících pěti let potřebovat až 25 milionů m2 nových skladových ploch. To znamená 5 milionů m2 skladových prostor každý rok – dost na to pokrýt každoročně větší plochu, než je celý newyorský Central Park.

Najít kontakt

Křestní jméno
Příjmení
Více
     Spojte se s námi

          Google Plus IconPrague Czech Republic header image